Site de socializare

Вход

Забыли пароль?

Un gand...

Поделиться

Esty (Estera)
    консультант
    консультант

Sex : Женщина
    Стрелец Обезьяна
    МS786
    Multumiri251
    Virsta : 24
    20140127

express Un gand...

Сообщение автор Esty (Estera)

"Pentru toate problemele noastre exista in Dumnezeu o solutie. Ingrijorarea incepe acolo unde ne temem ca solutia lui Dumnezeu nu se conformeaza solutiei noastre."
    Опубликовать эту запись на: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Сообщение в Пн Янв 27, 2014 8:32 am автор Esty (Estera)

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place,ci sa-ti placa ceea ce faci."
    James M.Barrie

Сообщение в Ср Янв 29, 2014 7:02 am автор Esty (Estera)

" Banii pot fi o binecuvântare dacă îi primeşti de la Domnul, dar pot fi şi o momeală a celui rău, dacă îi primeşti de la el, prin care să te tragă înspre lăcomie şi păcat. " B.VICTOR

Сообщение в Ср Янв 29, 2014 7:03 am автор Esty (Estera)

Mulțumește-te cu cea ce ai ca să nu-ți para rău de cea ce ai avut.
    Iosif Onofrei

Сообщение в Ср Янв 29, 2014 8:49 am автор Esty (Estera)

"Când ne adresăm lui Dumnezeu în rugaciune, diavolul ştie că primim puteri împotriva lui, de aceea i se opune din răsputeri."
    R. Sibbes

Сообщение в Ср Янв 29, 2014 9:30 am автор Volontir

Ce-a mai grava si actuala probleme a celor asa zisi "crestini"este ca,ei isi asuma dreptul sa-i arate locul unde sa stea Dumnezeu si cum sa stea.Ei se cred vrednici,chiar,sa gandeasca in locul celui Suprem.Evident,Dumnezeu nu sta la placul oamenilor,fie cat de credinciosi nu ar fi ei...Toate aceste probleme nu sunt noi si nici curind nu vor disparea,ci mai degraba isi iau spor in viata crestineasca.Da,intradevar,Bisericile nu mai pot fi un model pentru ceilalti,care orbecaiesc prin lume,atit timp cat este goana dupa bani si scaun.Nu fac o judecata,nu,nu judec,dar vedeti si dumneavostra un fragment dintr-e miile situatii in biserici,la ce se ajunge cand nu este dragoste fata de Dumnezeu mai intii...de "aproapele" nici nu mai subliniez.E trist,domnilor si doamnelor!Desartaciunea desertaciunilor.

Сообщение в Чт Янв 30, 2014 3:31 am автор Volontir

Сообщение Сегодня в 10:14 am автор Спонсируемый контент

Текущее время Вт Янв 17, 2017 10:14 am