Site de socializare

DUREREA UNEI PIERDERI MARI...

Поделиться
    Volontir
    Administrator

StatusCine ingenuncheaza in fata lui Dumnezeu ,poate sta in picioare in fata oricui!

Радую своим присутствием, убиваю тишиной, выношу мозг,оставляю следы в памяти,разбиваю сердца - короче весь в делах..

Sex : Мужчина
    Стрелец Обезьяна
    МS3621
    Multumiri717
    Virsta : 36
    20140124

express DUREREA UNEI PIERDERI MARI...

Сообщение автор Volontir

Dorim sa amintiti cu drag de cei care au fost, ca amintirile sa fie frumoase si pline de viata, sa spuneti tuturor ce oameni minunati au fost EI. Sa varsam o lacrima mica, de durere, si apoi sa o stergem, incet, cu dosul palmei, si sa ne amintim zambind apoi cat de frumoase si unice au fost momentele petrecute cu EI, si sa le spunem ...

Mi-e dor de tine ...
    Опубликовать эту запись на: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Сообщение в Сб Янв 25, 2014 1:25 am автор CU DOR VOM ACCEPTA...

Mă uit acum la o fotografie,
    Căci azi doar ea mă lasă să privesc
    La chipul care nu mi-e drag doar mie
    Ci tuturor din neamul strămoșesc.

Ne este dor și-am vrea o îmbrățișare
    Să stingă focul ce ne arde-n piept,
    Căci tu ai luat o parte la plecare
    Din echilibrul drumului cel drept.

Sunt clipe când picioarele se taie,
    Plecăm genunchii până la pământ.
    Și lacrimile curg în lungi șiroaie,
    Din piept ne iese parcă un descânt.

Ne rugăm astăzi să îți fie bine,
    Durerea ce-o aveai ți s-a sfârșit.
    Chiar de-am rămas cu sufletul fărâme
    Tu să fii fericită-n infinit!

Și îngerii să te înveselească,
    Să uiți de dor și de crudul oftat,
    De chinul cel din lumea omenească,
    De tot ce ai lăsat când ai plecat.

Suntem mereu cu gândul către tine
    Și te zărim prin oricare ungher.
    Dar dacă acum în lumea ta ți-e bine,
    Vom accepta că și stelele pier...

Сообщение в Сб Янв 25, 2014 1:28 am автор Publicat de mariperijoc

De ziua ta pe-acest pamant

Copilul meu, e ziua ta
    Din nou, pe acest pamant
    Nu pot sa spun, a fost, era
    Prea-i trist acest cuvant

Si-n gand voi sti ca esti prezent
    Acum pe-aceasta lume
    Si vom sarbatori decent
    In locul cu-al tau nume

In locul asta linistit
    Plin de lumanarele
    Vom asculta tacut un cant
    Un tril de pasarele.

Chiar daca nu sarbatorim
    Cu muzica si fast
    Putem in suflet s-auzim
    Ecoul ce-a ramas.

Din ziua cand la majorat
    In urma cu 2 ani
    Cu totii-n cor ti-am dedicat
    Un sincer "La multi ani!"

Acuma doar putem spera
    Ca Domnul e cu tine
    Si printre ingeri poti zbura
    Iar noi sa-ti putem spune

"La multi ani" copil iubit
    Inger printre stele
    S-ai pe cerul infinit
    Bucurii eterne!

( Nuti Ignat- De ziua ta pe-acest pamant)- mama

Pentru ca ieri nu am avut curent electric,si aseara am "sarbatorit" la cimitir ziua cand ar fi trebuit Cosmin sa implineasca 20 de ani ,impreuna cu cei care au dorit sa mai fie inca alaturi de el si acolo unde doar trupul se odihneste ,la mormant ,i-am servit cu tort,prajiturile lui preferate,alba ca zapada,bere,suc si s-a facut tarziu cand am ajuns acasa sa mai pot intra pe net sa va trimit si voua gandurile si trairile mele care au fost foarte profunde inca de sambata de cand am inceput pregatirile pentru ieri si pentru duminica,pentru ca am facut si parastas la biserica.Si pentru ca stiind ca tinerilor nu le place la biserica ,ei nu au rabdare sa astepte,i-am invitat la cimitir ieri si am stat impreuna ,la Cosmin,pana s-a intunecat .A fost trist,coplesitor si in acelasi timp induiosator sa constat ca toti au dat curs invitatiei mele si au fost in jur de 25 de persoane.Lumina lumanarilor au inconjurat mormantul si totusi ,in aceeasi durere care o port de atata timp ,am simtit la un moment o bucurie venita de undeva...o senzatie ca ...Cosmin trebuie sa apara ,sa vina...adica ...practic parca imi dicta cineva "'fa totul asa cum ar fi Cosmin in viata ,pentru ca el va veni si se va bucura de tot".Duminca de dimineata cat am pregatit toate pentru parastas la biserica,lumina se stingea si se aprindea ...de cateva ori s-a intrerupt asa,...in fata casei 4 randunele au inceput sa ciripeasca si sa sa zboare prin fata usii ,apoi s-au asezat pe un cablu din fata casei ....pe lumanrea pe care o tineam in mana in timpul slujbei parastasului ,scria stampilat cifra 09....cristinei aseara i s-a deschis singur aerul conditionat de la masina pe care o conducea..Nu-i asa ca toate astea au fost semne din partea lui Cosmin?Cred ca cel mai convingator semn pe care l-am crezut cu tarie a fost cifra de pe lumanare!Se spune ca ei ,ne trimit semne prin cifre,litere,obiecte...si am plans de bucurie ca spiritul lui Cosmin,sufletelul lui s-a incarcat de energie si a reusit sa ne aduca in fata ochilor toate semnele astea si va spun voua ,care va scriu aceste randuri...cei dragi ai nostri EXISTA! Sunt in lumea pe care noi nu o vedem si o lume din care ei incearca cu toata energia lor spirituala sa ne trimita mesaje !Trebuie sa ne rugam pentru sufletele lor ,sa intram in comuniune cu ei ,sa primeasca de Dumnezeu LUMINA,care ne-o trimit noua cu toata dragostea !

Сообщение в Ср Янв 29, 2014 1:40 am автор Volontir

Este despicata gandirea omului,nu mai este seninatate in virtutia crestinului,dar necatind la asta,mai este inca calea ce duce spre limanul fericirii,unde lacrima va disparea din ochi,inlocuind-o cu roua bucurii.Pe acest pamint pentru scurtele bucurii noi platim cu atitea lacrimi,ce se revarsa intr-o inima disperata,bintuita de atita dor si durere.Despartirea e foarte grea,si doar cei ce trec prin aceste clipe,inteleg cu adevarat pretul pierderii...E chinuitor cand,stim,ca moartea nu face privelegii nici celor mici,nici celor maturi...Iti ramine doar sa privesti cu lacrimi,indurerat,suflete,la marginea gropii,vazind cum inghite cea mai draga fiinta,ce-a trait,s-a bucurat,a plins odata in viata!Putere celor care sufera si aiba harul si mila Domnului!

Сообщение  автор Спонсируемый контент

Текущее время Вт Сен 19, 2017 5:02 pm